20 Kasım 2019 Tarihinde Yapılan Toplantıda Görüşülen Konular

Tarih: 2019-12-03 12:15:09

20 Kasım 2019 Tarihinde Yapılan Toplantıda Görüşülen Konular

1- Tıbbi Atıkların Toplanması, Taşınması ve bertarafı konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından "Hastanelere yeterli sayı ve kapasitelerde otoklav cihazı kurularak tıbbi atıkların yerinde bertaraf edilmesi" konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile sürekli toplantı yapması bizleri doğradan ilgilendirdiği için bu konuda her iki bakanlık yetkilileri ziyaret edilecektir.

 2- İhale şartları gereğince firmalar tarafından Belediye ve Birliklere ödenen Belediye/Birlik Payı ifadesi yerine Kira Ödemesi ifadesinin kullanılması atık üreticilerinin MÇK fiyat artışı konusunda Belediye/Birliği hedef ve gerekçe göstermesinin önüne geçileceği değerlendirilmiştir.

3- SRC5 Belgeli sürücülerin işe başlangıç ve çıkışlarında Atık Taşıyan Firmalar İçin Lisans Belgesinin değiştirilmesi hususunda düzenleme yapılması için Çevre ve Şehiriclik Bakanlığı yetkilileriyle görüşülecektir.

4- Tıbbi Atık konusunda uzman, profösör, doçent ve kurum yetkilisi şahıslarla görüşülerek TV Programı yapılması hususunda araştırma yapılacaktır.

5- TIBBİ ATIKTA SORUN VAR MI? başlıklı anket sayfası derneğimiz web sayfasında kullanıma açılması sağlanacak ve bu konuda atık üreticileri bilgilendirilecektir. 

Bu Haber Toplam 1127 Defa Okunmuştur.

[Geri Dön]