Atık Yönetim Uygulaması Hk.

Tarih: 2018-10-25 13:35:54

Atık Yönetim Uygulaması Hk.

19 Ekim 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Atık Yönetim Uygulamasında güncelleme yapılmış ve tıbbi atık alındı belgesi ile toplanan atıkların Gelen Tıbbi Atık Alındı Belgesi ile bölümüne kaydı günlük 1 kg olarak güncellenmiştir.

Tıbbi Atık Taşıma Talebi yapmayan veya halen sisteme kaydı olmayan kurumlar bulunmaktadır. Kütle Denge Sistemine giriş yapılamayacağı için Tıbbi Atık Taşıma Talebi yapmayan kurumların atıkları alındı belgesi ile toplanamayacaktır.

Bu konu ile ilgili 23 Ekim 2018 günü Veri Değerlendirme Şube Müdürlüğü ile atıkların toplanamayacağı, toplanamayan atıkların akibetinin ne olacağı konusunda görüşülmüştür. Sistemin geçici bir süre daha açılması gerektiği belirtilmiştir. Konunun değerlendirileceği şeklinde şifai cevap alınmıştır.

Konunun takipçisi olarak 25 Ekim 2018 günü de Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Muhammet ECEL ile konu hakkında görüşülmüş olup toplantı yapılıp değerlendirileceği beyan edilmiştir. 

Atıkların toplanamayacağı ve sistemin durumu hakkında üyelerimizin de hizmet verdikleri illerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine, İl Sağlık Müdürlüklerine ve Belediyesine müracaat ederek konu hakkında yazışma yapılmasının faydalı olacağı düşünülmektedir.

Bu Haber Toplam 671 Defa Okunmuştur.

[Geri Dön]